خانه / گوناگون / مقایسه فنی پژو 206 تیپ 2 با سایپا تیبا 2
مقایسه تیبا با 206

مقایسه فنی پژو 206 تیپ 2 با سایپا تیبا 2

در این مطلب می خواهیم پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با سایپا تیبا ۲ را از لحاظ فنی مقایسه کنیم و اطلاعات تازه ای از این خودروها به شما بدهیم.

‌هاچ‌بک‌ها به خاطر ظاهری اسپرت و جوان پسند و باطنی با قابلیت مانور پذیری بالا توانسته‌اند جایگاه خود را در میان جوانان به خوبی  حفظ کنند. در بازار خودرو کشورمان نیز، از این تب و تاب مستثنی نبوده و بازار‌هاچ‌بک‌ها از کشش مناسبی برخوردار است.از این رو به سراغ ۲‌هاچ‌بک که در بازار خودرو کشور روی خط تولید هستند می‌رویم تا ببینیم هر کدام در پایان رقابت چه نقاط ضعف و قدرتی را در کارنامه خود ثبت می‌کنند.

آزمایش و مقایسه فنی پژو 206 تیپ 2 با سایپا تیبا 2

در یک سوی این میدان پژو ۲۰۶ کهنه‌کار قرار دارد که نام بزرگی از صنعت کشور فرانسه را یدک می‌کشد و توانسته ۵ سال از عمر خود را در این بازار بدون رقابت سپری کند در این نوشتار سعی بر آن شده با بررسی میدانی، تمامی نقاط ضعف و قدرت این دو محصول آشنا شوید.

پژو ۲۰۶ با ظاهری کاملا جذاب و طراحی مدرن در سال‌های ابتدایی دهه ۸۰ وارد بازار شد. ایران‌خودرو پژو ۲۰۶ را در ۶ تیپ متفاوت با سطح امکاناتی مختلف و ۲ تیپ موتوری و طیف گسترده‌ای از رنگ‌بندی‌های شاد و جوان‌پسند به بازار ارائه کرد.

سایپا نیز که چند سالی به تولید پراید‌هاچ‌بک با نام‌های مختلف مشغول بود، به فکر تولید‌هاچ‌بکی جدید افتاد که از گردونه رقابت با دیگر خودروسازان وطنی خارج نشود. حاصل این تفکر پدید آمدن خودرویی جدید بر پایه تیبا سدان به نام تیبا۲ است تیبا۲ نیز دارای رده مختلف تجهیزاتی برای خریداران است که مجهز‌ترین نمونه آن در این رقابت حاضر شد.

بررسی نمای ظاهری

در بررسی نمای ظاهری ابتدا به سراغ تیبا می‌رویم. در قسمت جلو طرح قطره‌ای چراغ‌های جلو بد نیست  و طرح آن با خطوط درب موتور هماهنگ است. طرح کلی سپر نیز با کمی ارفاق مناسب بوده و چراغ‌های مه شکن نیز از سادگی بیش حد رنج می‌برند.

ورودی هوایی که در مرکز سپر قرار گرفته آن چنان بر ظاهر تیبا تاثیر گذار نبوده و نقش کمرنگی را ایفا می‌کند. بارز ترین نکته منفی تیبا که سازنده اصرار به حفظ آن دارد جلوپنچره نا متعارف ساخته شده از پلاستیک کاملا بی‌کیفیت است که نمای نه‌چندان زیبایی برای تیبا به ارمغان آورده است.

مقایسه داشبورد ۲۰۶ و تیبا

آزمایش و مقایسه فنی پژو 206 تیپ 2 با سایپا تیبا 2

مقایسه داشبورد ۲۰۶ و تیبا

آزمایش و مقایسه فنی پژو 206 تیپ 2 با سایپا تیبا 2

اما در آن سوی میدان پژو ۲۰۶ با طراحی کاملا حساب شده‌تر و پویا قرار دارد. ۲۰۶ با وجود گذشت یک و نیم دهه از تولیدش، کماکان در نمای جلویی چهره‌ای کاملا خشن و جسور را به بیننده القا می‌کند.

چراغ‌های جلو با طرحی خاص و زیبا و هماهنگ با طرح کلی از خودرو در جای خود قرار گرفته‌اند. سپر نیز از هماهنگی خاصی با تمامی اعضای جلو برخوردار است. درب موتور نیز با شیبی نسبتا تند به سمت پایین سرازیر شده که خبر از یک‌هاچ‌بک اسپرت می‌دهد.

در نمای جانبی نیز تیبا با حفظ شاخصه‌های خود در دو مدل سدان و‌ هاچ‌بک سعی به حفظ اصول اولیه طرح خود دارد. خطوط تیز و برجسته گلگیر‌ها و خط شانه محو و کمرنگ و خطوطی غیر منطقی بر روی گلگیر عقب کمی حس نا خوشایندی در بینده ایجاد می‌کند، اما در مقابل آن پژو ۲۰۶ با طراحی کاملا ساده و روان و به دور از هر گونه پیچیدگی آرامش بصری را برای بیننده خود به همراه دارد.

 در نمای عقب تیبا ستون C با تغییر کلی نسبت به مدل سدان کاملا مناسب خودرویی‌ هاچ بک بوده و کمک شایانی به زیبایی بخش عقب خودرو کرده است. چراغ‌های عقب نیز از طرحی زیبا و با کیفیت بهره‌مند شده‌اند. سپر عقب نیز با ایجاد حجم‌های اغراق شده در درون آن مکمل زیبایی نمای عقب تیبا۲ شده است.

در آن سوی میدان ۲۰۶  نیز  با درب صندوق بار همچون تیبا از اندازه مناسبی برخوردار بوده، اما با تغییر گرافیک چراغ‌های عقب و تعویض آن با نمونه بی‌کیفیت موسوم به صادراتی لطمه‌ای بزرگ به ظاهر ۲۰۶ وارد شده است.(شایان ذکر است نمونه‌های نصب شده به مرور زمان کیفیت خود را از دست داده و رنگ چراغ‌ها از قرمز به صورتی روشن تغییر رنگ خواهند داد).

در بررسی نمای ظاهری اولین نکته‌ای که جلب توجه می‌کند کیفیت نامناسب مونتاژ در دو خودرو است. در ۲۰۶ که زمانی در رده خودرو‌های با کیفیت قابل قبول قرار می‌گرفت نیز این پدیده مشهود است. اما زمانی که به سراغ تیبا۲ می‌رویم به کیفیت مونتاژ ۲۰۶ امیدوار می‌شویم.

متاسفانه تیبا درزهای نا متقارن بسیاری دارد. فاصله بیش از حد در‌ها با کلاف دور سقف و یا نامتقارن بودن درزهای کاپوت با گلگیرها از نقاط ضعف در تیبا به شمار می‌رود.کیفیت رنگ هر دو خودرو در یک سطح بوده و قابل قبول هستند. آینه‌های جانبی در تیبا فاقد زیبایی بوده، اما از دید مناسبی برخوردار هستند. اما در ۲۰۶ آیینه‌های جانبی علاوه بر زیبایی ظاهری از دیده وسیع بهره می‌برند.

نمای موتور ۲۰۶ و تیبا ۲

آزمایش و مقایسه فنی پژو 206 تیپ 2 با سایپا تیبا 2

نمای موتور ۲۰۶ و تیبا ۲

آزمایش و مقایسه فنی پژو 206 تیپ 2 با سایپا تیبا 2

بررسی نمای داخلی

به گزارش ماهنامه نسل برتر  در زمینه بررسی نمای داخلی نیز درون کابین تیبا۲ داشبورد با طرح تیز و خطوط شکسته قرار گرفته است. نحوه چیدمان ادوات از ارگونومی و دسترسی خوبی برخوردار هستند.

پنل میانی داشبورد بیش از حد ساده بوده و کیفیت مونتاژ داشبورد بسیار ضعیف است به طوری که قاب ساعت دیجیتالی و درب جعبه داشبورد و همچنین درب جعبه فیوز داخل اطاق با فاصله‌ای غیر قابل تصور مونتاژ شده‌اند.

راحتی صندلی‌های تیبا بطور چشم‌گیری عالی بوده و تمام نقاط بدن را پوشش می‌دهند. فضای جلو پا برای سرنشینان عقب رضایت بخش بوده اما فضای بالای سر در ردیف عقب حتی برای افراد با قد متوسط ۱۷۵ سانتی‌متری هم آزاردهنده به نظر می‌آید.

پس از  ورود به کابین ۲۰۶ نیز به راحتی متوجه افت چشم‌گیر کیفیت ساخت و مونتاژ خواهید شود. گویی پلاستیک به کار رفته در ساخت داشبورد از مواد بازیافتی چند بار مصرف بوده است.

بررسی تجهیزات ایمنی و رفاهی

در مبحث ایمنی هر دو خودرو با داشتن ۲ کیسه هوای ایمنی برای سرنسینان جلو و ترمز ضد قفل پا به پای هم پیش رفته و نمره مشترک را برای خود ثبت می‌کنند.

اما در مبحث رفاهی مجددا ۲۰۶ گوی رقابت را از تیبا ربوده و پیشی می‌گیرد. اما به این موضوع باید اشاره کرد که از زمانی که پروژه پژو ایرانی کلید خورده است و سیستم مدیریت داخلی (BSI) با کارکردی ایده آل و مهندسی شده جای خود را به نمونه (CCN) داده است، تمامی آپشن‌های ۲۰۶ دیگر قابل اجرا نیستند و دچار مشکلات شبکه‌ای نیز می‌شوند که این خود ضعفی بزرگ برای ۲۰۶ محسوب می‌شود.

آزمایش و مقایسه فنی پژو 206 تیپ 2 با سایپا تیبا 2

آزمایش و مقایسه فنی پژو 206 تیپ 2 با سایپا تیبا 2

همچنین در هر دو خودرو مجهز به سوییچ فعال و غیر فعال کردن کیسه هوای ایمنی سرنشین جلو هستند که در ۲۰۶ محل قرارگیری آن از موقعیت بهتر و قابل دسترس‌تر از تیبا است. اما در بعضی از موارد نیز تیبا از امکانات رفاهی بیشتری سود می‌برد، به طور مثال آینه‌های جانبی با قابلیت تنظیم برقی بوده و یا شیشه‌های عقب نیز به صورت برقی بالا و پایین می‌شوند که در ۲۰۶ هر دو مورد بصورت دستی بوده که کمی دور از انتظار است.

در هر دو خودرو تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو نیز به صوت استاندارد قابل دسترس هستند. پارامتر دیگری که در تیبا بصورت استاندار در مدل‌های مجهز یافت می‌شود پشت سری‌های ردیف عقب هستند که در ۲۰۶ وجود ندارد.

پشت فرمان

ابتدا پشت فرمان تیبا نشسته و استارت می‌زنیم. پیشرانه با صدایی نرم و آرام روشن می‌شود. با قرار دادن دنده در موقعیت ۱ آهسته پا را از روی کلاچ برداشته و با همان آرامش اولیه ادامه مسیر می‌دهیم با افزایش دور و تعویض دنده‌ها پیشرانه بدون فشار و به راحتی هر چه تمام دور گرفته و پیش می‌رود.

تیبا در زیر کاپوت خود یک پیشرانه۴ سیلندر خطی دارد این پیشرانه با تولید ۸۷ اسب بخار قدرت و ۱۲۶ نیوتن‌متر گشتاور در دور موتور ۵۵۰۰ از شتاب‌گیری اولیه مناسبی برخوردار است. اما نفوذ صدای پیشرانه به داخل کابین به حدی بوده که کاملا آزاردهنده است.

در سوی دیگر ۲۰۶ با پیشرانه ۴ سیلندر با کد (TU3) با حجم دقیق ۱۳۶۰ سی‌سی و توان تولیدی ۷۵ اسب بخار و گشتاور ۱۱۸ نیوتن‌متری از شتاب و کشش مناسبی در شهر برخودار است. اما این پیشرانه در مصارف جاده‌ای بخصوص جاده‌های کوهستانی که دارای شیب‌های تندی هستند کمی تنبل بوده و در سبقت‌گیرهای سریع راننده را دچار مشکل می‌کند.

درمقابل تیبا با اندکی پیشرانه قوی‌تر و چابک‌تر، سر حال‌تر از ۲۰۶ به نظر می‌آید و توان مانورپذیری بهتری از خود نشان می‌دهد. پس از اندکی رانندگی با تیبا در روز آزمون مساله‌ای که تعجب تمامی تیم آزمون را بر انگیخت تنظیم نبودن تمام زوایای چرخ‌ها در  محور جلو بود که باعث آشفتگی و عدم پایداری تیبا شده بود که این نقص از بدو تولید به همراه تیبا مورد آزمون ما بوده است. جای تعجب دارد که بدون هیچ‌گونه نظارت و کنترل نهایی این گونه خودرو‌ها مجوز خروج از خط تولید گرفته وبه دست مصرف کننده از همه جا بی‌خبر می‌رسند.

 در مقایسه هر دو خودرو از لحاظ فنی هر دو رقیب در یک سطح قرار دادند، اما تیبا از موتوری نرم‌تر و پرتوان‌تر نسبت به ۲۰۶ بهره برده است. با این حال همچنان با مشکل مونتاژی و کیفیتی روبرو است. سواری تیبا به لطف سیستم تعلیق از نوع مک فرسون با میله تعادلی و  فنر لول در جلو و میله پیچشی در عقب و کمک آرامش خوبی در کابین برای سرنشینان ایجاد کرده و سواری نرم و بی صدایی در اختیار سرنشین  قرار می‌دهد. اما در مقابل آن ۲۰۶ که از سیستم تعلیقی مشابه در تیبا در آن استفاده شده به نرمی تیبا نبوده و تکان‌هایی خشک و کمی آزاردهنده را به همراه دارد.

table

سایپا تیبا۲

پژو۲۰۶ تیپ۲

۴سیلندر خطی-۸سوپاپ

۴سیلندر خطی-۸سوپاپ

تعداد سیلندر‌ها

۱۵۰۳

۱۳۶۰

حجم موتور(cc)

۵۳۰۰/۸۰

۵۵۰۰/۷۵

حداکثر قدرت (hp/rpm)

۳۶۰۰/۱۲۶

۳۴۰۰/۱۱۸

حداکثر گشتاور(nm/rpm)

۱۰۴۸

۱۰۲۵

وزن خالص(Kg)

۱۷۰

حداکثر سرعت (Km/h)

۵سرعته دستی

۵سرعته دستی

نوع جعبه دنده

۶٫۹۵

۶٫۴

مصرف سوخت ترکیبی(L/100km)

موتورجلو-دیفرانسیل جلو

موتورجلو-دیفرانسیل جلو

وضعیت انتقال قدرت

۴۱

۵۰

حجم مخزن سوخت(L)

۱۷۵/۷۰R13

۱۸۵/۶۵R14

مشخصات چرخ

دیسکی/کاسه ای

دیسکی/کاسه ای

ترمز‌های جلو و عقب

۳۹۲۵×۱۶۴۱×۱۴۸۷

۳۸۲۲×۱۶۵۲×۱۴۳۲

طول×عرض×ارتفاع(mm)

۲۴۱۰

۲۴۴۵

فاصله بین دو محور(mm)

۲۸

۳۲

قیمت(میلیون تومان)

همچنین ببینید

فال روزانه ۹ فروردین ۱۳۹۸

♠️🍭♦️ فــــاݪ روزانه پـــاســـوڔ ♥️🍭♣️ 📅 تاریخ : فال روزانه پنجشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۸ ⭐️چينش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.